Veľkonočné zamyslenie (pre Teba)

11.4. 2023295x0

Mám za sebou nádherné ráno plné uvedomení, a tak mám chuť pozdieľať malé zamyslenie… v podobe mojej osobnej spovede ;). 

Ja som totiž tieto sviatky oslavovala na druhom kontinente, ďaleko od rodiny a tradícií. A tak sa mi naskytla možnosť spomaliť a byť trochu VEDOMEJŠIA. Manžela s deťmi som v sobotu ráno poslala na výlet a mne došlo, že sa mi absolútne nechce upratovať a variť. Chcelo sa mi vyliezť na terasku na slniečko a len tak byť. Dovolila som si to (za čo som na seba veľmi hrdá). 

Už po pár okamihoch mi prišlo, že Veľká noc sú sviatky SMRTI A VZKRIESENIA. Je to jedinečné obdobie prechodu z hriechu do života. Obdobie, v ktorom sa môže zrodiť niečo nové, za cenu, že niečo staré umrie. 

Položila som si otázku. Čo chcem aby vo mne zomrelo? Čo sa má narodiť? Okamžite mi prišla odpoveď. Má zomrieť tá časť môjho ja, ktorá je bytostne zameraná na výkon a efektivitu – aby sa mohlo zrodiť to, o čo už dlho prosím: hojnosť času (tak som si skrátene nazvala stav, kedy mám pocit že na všetko mám dostatok času, že ma nič netlačí a ja skutočne všetko dôležité stíham. Pocit, že môžem robiť vo flow)*.

V tú chvíľu som zrazu okamžite vedela, ktoré mnou vymyslené  úlohy sú úplne zbytočné, a čo je naopak fakt dôležité. Uvoľnil sa mi rozvrh v hlave tak o 50%. Došlo mi aj, že už som v bode života, kedy je pre mňa dôležité začať pravidelne cvičiť (a tiež uvedomenie, že necvičím lebo mám pocit, že na to nemám čas). A aj som hneď vedela ako na to (nazvala som si to pohybový snack :)). Napísala som si záväzok sama voči sebe (ktorého súčasťou je aj vedomie, že nedokonalé niečo je lepšie ako “dokonalé nič”) a s obrovskou chuťou si šla nahrať 5 min hlasovku – môj pohybový snack, ktorý si doprajem denne pred kávičkou. 

Došlo mi tiež, že podobnými procesmi som si prechádzala už viac krát v živote. Jedným z najintenzívnejších bol ten, týkajúci sa stravy. Tiež mu predchádzalo jediné pevné rozhodnutie a jediný pevný záväzok voči sebe. Nie, nebolo to “odhodlanie na novú diétu”. Bol to záväzok, že budem svoje telo vyživovať s úctou voči nemu, podľa jeho požiadaviek. Síce som vtedy ešte nevedela presne čo to v praxi znamená, ale to rozhodnutie stačilo na to, aby mi do cesty prišlo všetko, čo som potrebovala. 

Ak si dočítal/a až sem, tak sa na 5 min zastav. Zavri oči a opýtaj sa sám/sama seba, čo už v živote nepotrebuješ – čo chceš aby “zomrelo”?  Potom sa opýtaj, čo má prísť namiesto toho – čo sa má narodiť?

Nechaj si prísť odpovede … uvidíš, že ťa povedú správnym smerom. Vždy, keď nás niečo inšpiruje, vždy keď v nás vzbĺkne príjemný pocit, keď ucítime teplo, radosť, potrebu tvoriť či chuť k zmene, tak je to správna cesta. 

Lea

PS: Ak ťa to volá k zmene spôsobu akým sa vyživuješ – k vytvoreniu podmienok pre ZDRAVIE, tak ťa pozývam do kurzu. Prvé ohlasy sú úžasne (za čo som nesmierne vďačná). Momentálne beží jeho prvé spustenie, ktoré je sprevádzané mojou intenzívnou podporou. (Podpora bude aj naďalej – len trošku menej intenzívna). Teraz je to fakt iné, pretože atmosféra je komorná a osobná. Už túto nedeľu 16/04 máme prvý online skupinový coaching, na ktorý sa veľmi teším. To v praxi znamená, že ešte stíhaš byť toho súčasťou. 

Pre doplnenie – nič neriskuješ, prvých 30 dní garantujem vrátenie peňazí. Kvalitou som si istá. Zároveň však, ak nesplní tvoje očakávania, je to úplne v poriadku.

Teraz ponúkam aj možnosť na splátky – 34,50€/ mesiac. Materiály sa ti odomknú po úhrade 1-vej splátky. 

Inými slovami, ak sa chceš zrodiť do nového JA, ktoré sa vyživuje pre ZDRAVIE, tak máš v týchto chvíľach jedinečnú možnosť si dopriať podporu, o akej sa ti ani nesnívalo ;). 

PS 2: V texte som jeden odstavec označila *. Je to časť, kde som písala o smrti mojej efektivity a zrodení hojnosti času. Dnešná spoločnosť sa zvykne pozerať na efektivitu ako na niečo pozitívne, a na také obyčajné bytie ako na negatívne – lebo “lenivosť”.  Ja to čím ďalej vnímam úplne inak. Ono totiž, keď som super efektívna, tak málo kedy robím veci skutočne od srdca. Robím ich vtedy, z rôznych iných dôvodov (lebo treba/ lebo ma iný pochvália/ lebo sa to patrí..). Robím ich z pozície ega. Naopak, keď som vo flow, tak robím veci od srdca. Preto, že ma to v tej chvíli nesmierne baví. Nečakám za to žiadne uznanie zvonku…. proste už len to, že to môžem v danej chvíli robiť mi prináša obrovskú radosť. Presne ako sa teraz teším z písania tohto mailu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů